Murat Kurum: Sadece Üsküdar’da 15 bin konut dönüştürdük

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel çalışmaları yürütülürken İstanbul öncelikli bir yer tutuyor.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum da bu kapsamda gittiği ilçelerde seçim vaatlerini sıralıyor.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, bugün İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Yavuztürk Mahallesi Anahtar Teslim Töreni’ne katılarak, burada oturacak vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek, bölgede yapılacakları sıraladı.

Murat Kurum, törende yaptığı konuşmasında mevcut yönetimi eleştirdi ve bölgenin öne çıkan sorunlarını sıralayarak yapılacakları şu şözlerle aktardı:

“İstanbullu kararını vermiştir”

İstanbullu kararını vermiştir. Ne olacağını bilmek isteyenler, gelip şu Yavuztürk’e bir baksınlar. Su coşkuyu görsünler. İnşallah 31 Mart’ta İstanbul ‘Murat Kurum’ diyecek. Seçimlerde Yavuztürk sandıklarda rekor kıracak. Yavuztürk’ümüzü böylesi güzel konutlarla donatacağız. Depreme hazır hale getireceğiz.

“Yavuztürk’e metro getireceğiz”

Kurum, bir tarafta kentsel dönüşüme 350 milyar lira yatırım yapan kendisinin, diğer tarafta da hiç iş yapmayanların olduğunu belirterek, Üsküdar’da Yavuztürk’te hiç bir vatandaşın endişe çekmeyeceğini, okul, kreş, kentsel dönüşüm ve trafik sorunun hep birlikte çözüleceği belirterek şöyle konuştu:

Vatandaşımız bizi nerede görmek istiyorsa biz orada olacağız. Biz çünkü geçmişte böyle çalıştık. Nerede bir afet olsa bu kardeşiniz oraya gitti. Elleri sımsıkı tuttuk. O eli vatandaşın yüzü gülene kadar bırakmadık. Bizi arayanlar bizi bahanelerin arkasında bulamayacaklar. Yavuztürk’e yarısı bizden kampanyası ve metroyu getireceğiz. Birikte Yavuztürk’ü inşa edeceğiz.

“Sadece Üsküdar’da 15 bin konut dönüştürdük”

Mevcut belediye 5 bin konut dönüştürebildi. Biz sadece Üsküdar’da 15 bin konut dönüştürdük. Hemşerilerimizin canı emin olun bunların umurunda değil. İnşallah 31 Mart’ta bu kötü dönüşe bir dur diyeceğiz.

“Vatandaşlara sağlıklı konutları biz kazandırdık”

“Reklam var, kentsel dönüşüm yok”

Metroların durumu ortada. Sempozyum var, kentsel dönüşüm yok, reklam var, eğlence var, konser var kentsel dönüşüm yok.

“Kentsel dönüşümle 650 bin konutu yapacağız”

Biz diyoruz ki 1 Nisan’da kentsel dönüşümle 650 bin konutu yapacağız. Çünkü biz hep eserden, hizmetten yana olduk. Biz milletimizin nerede ihtiyacı varsa hep oradaydık. Bizim 1 Nisan’dan itibaren gecemiz gündüzümüz İstanbul olacak. İstanbullunun canı da malı da bize emanet olacak.

“5 yıllık süreçte Üsküdar’a bir çakılı çivileri yok”

“İstiyoruz ki Yavuztürk’te benim bir annem yastığı başını huzurla koysun. Bu olamaz mı bu kadar zor mu? diyen Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

İstanbul’un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcıyorlar. Tabelalara 320 milyon, iki günlük konsere 550 milyon harcıyorlar. Sözlerini, Üsküdar’ı Yavuztürk’ü unuttular. 5 yıllık süreçte Üsküdar’a bir çakılı çivileri yok. 5 yıldır tatile ayırdığı vakti İstanbul’a ayırsaydı daha güzel bir İstanbul’da yaşıyor olabilirdik.

“Bu kardeşiniz İstanbul’a verdiği sözleri tutacak”

“İstanbul trafiğini, İstanbul’u unutup siz İstanbul’un sorunların ikinci plana atarsanız bunun cevabını sandıkta alırsınız.” şeklinde konuşan Kurum, konuşmasında Yavuztürk’ün otobüs sorununa değinerek şu ifadeleri kullandı:

Şimdi de çıksınlar bize laf yatıştırmaya çalışıyor. Bize dil sürçmelerinden çıkarım yapıyorlar. Biri çıkıp Murat Kurum İstanbul’un sorunların çözemez diyebiliyor mu diyemiyor. Onlar da çok iyi biliyor ki bu kardeşiniz İstanbul’a verdiği sözleri tutacak.

“Üsküdar’ı İstanbul’un parlayan yıldızı haline getireceğiz”

İstanbul’un trafik çilesinden sizin oylarınızla kurtulacak. Taksi probleminden sizin oylarınızla kurtulacak. İstanbul kreş yetmezliğinden sizin oylarınızla kurtulacak. İstanbul yaşanabilir bir şehir olacak. İnsanlar sabah kalktığında işe huzurla gidecek. 1 Nisan’dan itibaren inşallah Hilmi Türkmen başkanla el ele vereceğiz ve Üsküdar’ı İstanbul’un parlayan yıldızı haline getireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x